www.tjspartakprerov.cz    TJ Spartak Přerov, spolek

www.tjspartakprerov.cz
Napište na TJ Spartak
Historie
TJ SPARTAK PŘEROV, spolek patří mezi největší tělovýchovné jednoty na Přerovsku. Počátek se datuje od roku 1951, kdy na ustavující schůzi 12. července vznikla Závodní sokolská jednota Přerovské strojírny. Ta navázala na původní sportovní organizaci Tělocvičné jednoty Sokol, která vznikla 4. května 1871. Od roku 1961 se TJ stala nositelem názvu Tělovýchovná jednota Spartak Přerovské strojírny. V roce 2002 změnila svůj název na TJ SPARTAK PŘEROV, od 1. 1. 2016 je to TJ SPARTAK PŘEROV, spolek.

V čele TJ se za celé období vystřídalo 10 předsedů, kdy tím vůbec prvním byl Jan Cipris. Můžeme si připomenout i jména MVDr. Aloise Běhala, Aloise Špindlera, Jindřicha Fily, Františka Pivody, ing. Jaroslava Bartoše, ing. Zdeňka Janouška, ing. Miroslava Sponera a ing. Vlastimila Frélicha. V roce 1999 byl valnou hromadou zvolen Oleg Plšek, který práci předsedy vykonává již páté funkční období.

Oddíly TJ Spartak Přerov, spolek
Celoroční provoz sportovišť a činnost oddílů a odborů TJ SPARTAK PŘEROV, spolek jsou realizovány za finanční spoluúčasti statutárního města Přerova

Olomoucký kraj finančně přispívá na činnost oddílů, odborů a činnost dětí a mládeže TJ SPARTAK PŘEROV, spolek
    Utility stránek